شرکت زرین تاج‌سپنتا

صنعت خرده‌ فروشی

خرده‌ فروشی یکی از صنایع بسیار پرطرفدار برای تجارت است. خرده فروشی را می‌توان آخرین زنجیره عرضه کالا و خدمات دانست که به دست مصرف‌کننده می‌رسند. خرده‌فروش باید تمرکز ویژه‌ای را تغییر مصرف‌کنندگان داشته باشند تا بتوانند محصولات و خدمات موردنیاز آن‌ها را ارائه کنند. دلیل آن هم این است که سلیقه مصرف‌کننده و شرایط بازار روز به روز در حال تغییر است و هر چقدر زمان جلوتر می‌رود، این تغییرات هم بیشتر می‌شود.

شرکت زرین تاج‌سپنتا

رشد صنعت خرده فروش در سال‌های اخیر

صنعت خرده فروشی مانند هر صنعت دیگری بستگی به رشد اقتصادی دارد! هر چقدر رشد اقتصادی بیشتر باشد، صنعت خرده فروشی هم بازار بهتری دارد. میزان رشد اقتصادی در سال 2021 حدود 9.5 درصد بود که در سال 2022 به حدود 2 درصد رسید. هر چقدر رکود اقتصادی بیشتر باشد، طبیعتاً روی صنعت خرده فروشی هم تاثیر زیادی خواهد داشت. این امر نه تنها روی لجستیک بین‌المللی صنعت خرده فروشی تاثیر زیادی دارد، بلکه روی اشتغال نیروی کار هم تاثیرگذار خواهد بود.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که خرده فروشان دارند، این است که چطور محصولات یا خدمات موردنیاز را فراهم کنند. در بازاریابی که سلیقه مصرف‌کنندگان روز به روز تغییر می‌کند، صادرات و واردات یک معضل بزرگ محسوب می‌شو. طبیعتاً زمان برای این دسته از افراد بسیار مهم است که محصولات یا خدمات خود را در کمترین زمان ممکن تامین کنند.

صنعت خرده فروشی در کسب‌وکارهای مختلف نقش بسیار مهمی دارد! از مهم‌ترین کسب‌وکارهایی که به عنوان خرده فروش شناخته می‌شوند می‌توان به فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپر مارکت‌ها، هایپرمارکت‌ها و... اشاره کرد. علاوه بر این موارد رستوران‌ها، هتل‌ها و کافه‌ها را هم می‌توان به عنوان صنعت خرده فروش درنظر گرفت. چرا که چنین کسب‌وکارهایی هم به محصولاتی نیاز دارند که به مشتریان خود عرضه کنند. برخی از آن‌ها که نیاز بالایی دارند، به صورت مستقیم محصولات موردنظر را وارد می‌کنند تا سود بیشتری برایشان داشته باشد.

John Doe

Junior Developer

Joahna Doe

Creative Director

Joahna Doe

Creative Director

John Doe

Junior Developer
شرکت زرین تاج‌سپنتا

مهم‌ترین محصولات برای صادرات و واردات صنعت فروشی

• مواد غذایی کنسروشده
• ترشی
• مربا
• غذاهای گیاهی
• و...
امکان واردات و صادرات هر چیزی که در ایران مصرف‌کننده داشته باشد و بتوانید در کسب‌وکار خرده فروش خود آن را عرضه کنید، وجود دارد. مهم‌ترین چیزی که در انتخاب محصول برای خرده فروشی باید در نظر داشته باشید، این است که محصول استاندارد و کیفیت بالایی داشته باشد تا بتوانید در ایران بازار آن را پیدا کنید. در این صورت به راحتی می‌توانید فروش خوبی از آن تجربه کنید.

اگر صاحب یک کسب‌وکار در حوزه صنعت خرده فروشی هستید و نیاز به واردات و صادرات محصولات موردنظر خود دارید، شرکت زرین تاج سپنتا در کنار شما است. این شرکت سابقه طولانی در زمینه بازرگانی دارد و می‌تواند به شما در زمینه بازرگانی موردنظر کمک کند.

شرکت زرین تاج‌سپنتا

تامین مواد غذایی

تامین ارز

سرمایه گذاری

صنعت خرده فروشی

کیفیت خدمات

واردات از امارات

واردات از چین